fbpx

Nedávejte váze větší váhu než má

Číslo na váze nám často určuje, jak se ten den cítíme, jakou máme náladu, míru sebevědomí, jak se dokonce i oblékáme a co ten den jíme! Nenechte nějaké číslo řídit váš život. Je to jen číslo. 

Byly doby, kdy jsem se vážila každý den a stresovala se každým kilem. Pak jsem pochopila, že to číslo na váze, je jen číslo na váze a že si nenechám žádným přístrojem určovat to, jak budu jíst a jak se budu cítit. Od té doby, co jsem s každodenním vážením přestala, jsem daleko šťastnější a spokojenější sama se sebou a dokonce jsem začala jíst i zdravěji než kdy předtím. Určitě také znáte ty dny, kdy si stoupnete na váhu a číslo na ní se vám vůbec nelíbí a jak pak to ovlivní celý váš den! Stačí, aby váha ukazovala o trochu víc než včera a už se halíme do tmavého oblečení, máme chuť se na to všechno vykašlat a dát si něco nezdravého (když je to stejně jedno) nebo naopak naštvaně nasadíme nějakou striktní dietu, abychom to rychle daly dolů. A zase jak milujeme ty dny, kdy je váha nižší než byla naposledy a jak nám to dokáže zvednout sebevědomí, zlepšit náladu a prozářit celý den.

Není to ale škoda tohle všechno zažívat jen díky váze?

Byla jsem svědkem řady příběhů, kdy se mé klientky trápily kvůli kilům navíc a měly pocit, že je to právě důvod toho, proč jsou nešťastné, proč si nikoho nemůžou najít, proč nemají lepší práci, více přátel, apod. A představte si, že když se na to své vysněné číslo se mnou dostaly, tak se nic v jejich životě nezměnilo! Cítily se sice lépe, měly lepší fyzičku, pevnější a štíhlejší postavu, zářivější pleť a více energie, ale stále ve svém životě byly na stejném místě !!! A dokonce pak začaly přicházet s novými důvody, proč jsou nešťastné, nemůžou si nikoho najít, nemají lepší práci a více přátel… tentokrát za to mohl ten velký nos co zdědily po babičce, nebo to že nejsou dostatečně chytré, neumí anglicky, nemají sympatický obličej, nemají lepší vztah, atd.

Co v těchto případech těmto ženám chybělo však nebylo konkrétní číslo na váze, ale sebevědomí a sebeláska.

To je přesně ta energie, ten šarm, to kouzlo, ta důležitá třešnička na dortu, kterou mají šťastné, zdravé, úspěšné a spokojené ženy bez ohledu na to kolik váží. A proto:

Nevažte se každý den, ale každý den si važte sama sebe a i svých skvělých kvalit, které máte!

A jestli s vámi můj přístup souzní, tak se určitě přidejte do mého 3 měsíční programu pro ženy, které se rozhodly změnit nejen svoji životosprávu, ale hlavně vztah sama k sobě. Velkou výhodou kurzu je, že spolu můžeme být v osobnějším kontaktu díky soukromé skupině, kde jsem všem účastnicím kurzu k dispozici na živo a mají i podporu ostatních, stejně naladěných žen.

Pod tímto odkazem >>tady najdete obsah kurzu, co o něm napsaly ženy, které jím už prošly a na jaká témata se každý týden můžete těšit.

Mgr. Zuzana Douchova
Psycholožka, koučka a nutriční poradkyně