VÝŽIVA TĚLA A DUŠE

ANEB PRAXE A VZDĚLÁNÍ

 • Soukromá praxe v terapeutickém centru My Life Studio
 • Kouč a lektor přednášek/workshopů psychologie stresu a antistresových programů pro firmy (OZP, T-Mobile, Česká pojišťovna, Česká spořitelna, ČEZ, Komerční banka, ČSOB, KPMG)
 • Odborný garant iniciativy Vím, co jím a piju – autorské recepty, články, mediální vystoupení, workshopy a přednášky pro veřejnost
 • Spolumajitelka terapeutického centra My Life Studio
 • Nutriční terapie, OB Klinika
 • Supervize v psychoterapii a poradenství zaměřeného na člověka, PCA Institut Praha
 • 5 let sebezkušenostní individuální terapie, Institut Biosyntézy
 • Akreditovaný výcvik somatického koučování, Institut Biosyntézy
 • Magisterské studium psychologie na UK v Praze
 • Aspekty práce s traumatem v kontextu biosyntézy, Institut Biosyntézy
 • Akreditovaný kurz Poradce pro výživu, NutriAcademy
 • Workshopy somatické psychoterapie, Institut Biosyntézy
 • Kurz instruktora fitboxu, jumpboxingu a zdravotního cvičení Core a pánevní dno
 • Kurz ajurvédy a jógy, škola ajurvédy P. Hloška

Pět pracovních principů … a také něco o mně

PŘIROZENOST

Moje terapie vychází z lidské přirozenosti. Tělo i duše pracují jako jeden celek, vzájemně se ovlivňují a na nás je naučit se naslouchat přirozenosti našeho těla i duše. Přirozenost je základem našeho fyzického a mentálního zdraví a zdraví je prioritou mého života i práce. Vše s čím pracuji je v souladu s vaší přirozeností a s cílem dosáhnout zdraví ve všech oblastech vašeho života. Změny podnikáme „jen“ v oblasti emocí, myšlení, chování, stravy či pohybu. Nejsem zastáncem nadměrného užívání léků, výživových doplňků a chemicky upravovaných jídel. Věřím v přirozenost. Že přirozená strava a pohyb jsou lékem a prevencí mnoha obtíží. Věřím také, že každé tělo má svou vlastní přirozenost, proto neexistuje jeden univerzální návod na zdraví, štíhlost a spokojenost pro všechny. Podporuji vás znovu objevit a rozvíjet svou vlastní přirozenost, přirozené chutě, přání, potřeby, emoce, abyste mohli být sami sebou.

PESTROST

V životě i v práci mám ráda pestrost. Pestrostí dosahuji rovnováhy. Proto se neustále rozvíjím, vzdělávám a zažívám nové zkušenosti a pohledy, které podporují směr mé práce. Používám poznatky a metody psychologie, psychoterapie, nutriční vědy, koučinku, biochemie a alternativních metod. Nevěřím v jeden jediný univerzální systém, návod či lék, který by fungoval pro všechny. Každý člověk je jedinečný a potřebuje tak jiný přístup, jiné množství energie, živin, pohybu, péče a pochopení. Přistupuji ke každému klientovi individuálně a respektuji jeho potřeby, možnosti, přání i chutě. Nerozlišuji mezi dobrými a špatnými potraviny, pouze mezi vhodnými a méně vhodnými pro konkrétního člověka, protože co jednomu člověku dělá dobře, druhému může uškodit. Neexistuje zdravé a nezdravé jídlo, pouze zdravé a nezdravé množství. Nikomu nic nezakazuji ani nepřikazuji, ale učím jíst a žít pestře, aby tělu a duši nic nechybělo. Nenutím jíst pouze zdravé potraviny, naopak učím jíst vše, ale znát míru a osvobodit se od nezdravých mentálních, emočních a behaviorálních vzorců spojené s jídlem. Jídlo je odrazem našeho života a proto čím více chutí, tím více zážitků! Protože život je pestrý.

POHYB

Pohyb je mým největším koníčkem, mou terapií. Nejraději běhám venku v přírodě, cestuji, tancuji, hraju tenis a prostě se ráda hýbu. Můj život je neustále v pohybu. Pohyb však nacházím i v pasivitě a proto miluji také pomalé procházky, spánek, cvičení jógy, masáže. Snažím se o rovnováhu mezi aktivitním a pasivním pohybem. Pohyb jsou pro mne také emoce, které hýbou naším životem. Pokud emoce potlačujeme, neventilujeme, zakazujeme si je, bráníme tak jejich přirozenému pohybu. A tato blokace se pak projevuje na fyzické úrovni v různých nemocech psychického i fyzického charakteru. Za své emoce se nestydím a ráda projevuji svůj pláč, smích, vztek, radost, vděčnost, protože emoce k životu patří. Proces změny je také pohyb a já věřím, že všechno má svůj čas a důvod, proto podporuji své klienty v důvěře a trpělivosti se sebou samými.

PŘÍJEM

K dosažení zdraví a spokojenosti je nezbytné přijímat – dostatek energie, živin a vitamínů z potravy, dostatek odpočinku i aktivity, dostatek péče, lásky a podpory, přijímat sám sebe takového jaký právě jsem. K udržení si zdraví je nezbytné udržovat rovnováhu mezi přijímáním a dáváním, ať už jde o jídlo a pohyb nebo mezilidské vztahy. Protože optimální váha je rovnováha mezi příjmem a výdejem energie, zdraví je rovnováha mezi pasivitou a aktivitou, spokojený život je rovnováha mezi přijímáním a dáváním. Podporuji své klienty také v přijímání odpovědnosti za svůj život a za svá rozhodnutí, aby se naučili věřit sami sobě a otevřeli se přijmout vše, co potřebují. Vždy se můžete rozhodnout, co chceme přijmout a co odmítnout. Obdivuji každého, kdo má odvahu změnit svůj život.

PROMĚNLIVOST

Jako žena jsem citlivá, empatická, milující, otevřená, veselá, společenská a vášnivá. A také občas pořádně protivná, nervní, náladová, hysterická, plačtivá, unavená, líná a smutná. Jako žena jsem také silná, cílevědomá, pracovitá, dynamická a sobecká. A také občas i klidná, uzavřená a samotářská. Tohle všechno jsem a neustále se to proměňuje. A je to v pořádku. Protože jsem ŽENA. A chci vás milé ženy a dívky podpořit, že je v pořádku být sama sebou, být ženou, kterou právě jste.

MAPA

KONTAKT

Mgr. Zuzana Douchová

zuzana.douchova@gmail.com

+420 606 961 803

Terapeutické centrum My Life Studio

Pelléova 7

Praha 6

www.mylifestudio.cz

Facebook

Rolovat nahoru