Pracuji jako psycholožka, terapeutka a nutriční poradkyně v mém terapeutickém centru My Life Studio v Praze. Jsem také lektorkou a koučkou ve firmách v oblasti psychologie a zdravého životního stylu, autorkou knihy Láskyplné hubnutí a řady dalších publikací, receptů, ekuchařek a kurzů pro ženy.

Zaměřuji se na léčbu nadváhy a obezity, poruch příjmu potravy, emočního přejídání, stresu, psychických i vztahových potíží a životních krizí. 

Podporuji své klienty hlavně v tom, aby uměli poslouchat své tělo, naslouchali své duši, následovali své srdce a používali svůj zdravý rozum. Zní to jednoduše takhle napsané, ale v praxi je to někdy pořádná dřina. Neexistuje totiž jeden univerzální návod na zdraví, štíhlost a šťastný život pro všechny stejný. Ten návod máme každý svůj - jedinečný a v sobě. Jen na něj často zapomínáme, neumíme ho používat nebo k němu nemáme vlivem různých životních okolností přístup. A někdy jen potřebujeme podporu zvenku, aby nám ho připomněla, pomohla znovu objevit a napojit se na něj tak, abychom mohli zdravě žít, jíst a milovat sebe i druhé. A od toho tady jsem. 

Praxe a vzdělání

 • Soukromá terapeutická a poradenská praxe
 • Majitelka terapeutického centra My Life Studio
 • Koučka a lektorka přednášek/workshopů psychologie stresu a antistresových programů pro firmy (OZP, T-Mobile, Česká pojišťovna, Česká spořitelna, ČEZ, Komerční banka, ČSOB, KPMG)
 • Odborná garantka iniciativy Vím, co jím a piju – autorské recepty, články, mediální publikace, workshopy a přednášky pro veřejnost
 • Nutriční terapie, OB Klinika
 • Supervize v psychoterapii a poradenství zaměřeného na člověka, PCA Institut Praha
 • 5 let sebezkušenostní individuální terapie, Institut Biosyntézy
 • Akreditovaný výcvik somatického koučování, Institut Biosyntézy, ICF
 • Magisterské studium psychologie na UK v Praze
 • Kurz aspekty práce s traumatem v kontextu biosyntézy, Institut Biosyntézy
 • Akreditovaný kurz Poradce pro výživu, NutriAcademy
 • Certifikovaný kurz TA 101, Český institut transakční analýzy
 • Workshopy somatické psychoterapie, Institut Biosyntézy
 • Kurz instruktora fitboxu, jumpboxingu a zdravotního cvičení Core a pánevní dno
 • Kurz ajurvédy a jógy, škola ajurvédy P. Hloška

Terapie těla a duše ... a také ještě něco o mně

Přirozenost

Moje terapie vychází z lidské přirozenosti. Tělo i duše pracují jako jeden celek, vzájemně se ovlivňují a na nás je naučit se naslouchat této přirozenosti našeho těla i duše. Přirozenost je základem fyzického a mentálního zdraví a zdraví je prioritou mého života i práce. Vše s čím pracuji je v souladu s vaší přirozeností a s cílem dosáhnout zdraví ve všech oblastech vašeho života. Změny podnikáme v oblasti emocí, myšlení, chování, stravy či pohybu. Začneme tam, kde to půjde. Věřím v přirozenost. Nejsem proto ani zastáncem nadměrného užívání léků, výživových doplňků a chemicky upravovaných jídel. Věřím, že co nejpřirozenější strava a pohyb jsou lékem a prevencí mnoha obtíží. Věřím také, že každé tělo má svou vlastní přirozenost, proto neexistuje jeden univerzální návod na zdraví, štíhlost a spokojenost pro všechny. Podporuji vás znovu objevit a rozvíjet svou vlastní přirozenost, přirozené chutě, přání, potřeby, emoce, abyste mohli být sami sebou.

Pestrost

V životě i v práci mám ráda pestrost. Pestrostí dosahuji rovnováhy. Proto se neustále rozvíjím, vzdělávám a zažívám nové zkušenosti a pohledy, které podporují směr mé práce. Používám poznatky a metody psychologie, psychoterapie, nutriční vědy, koučinku, biochemie a alternativních metod. Nevěřím v jeden jediný univerzální systém, návod či lék, který by fungoval pro všechny. Každý člověk je jedinečný a potřebuje tak jiný přístup, jiné množství energie, živin, pohybu, péče a pochopení. Nerozlišuji mezi dobrými a špatnými potravinami, mezi správnými či nesprávnými terapeutickými technikami, protože co jednomu člověku dělá dobře, druhému může uškodit. Nikomu nic nezakazuji ani nepřikazuji, ale učím jíst a žít pestře, aby tělu a duši nic nechybělo. Nenutím jíst pouze zdravé potraviny, naopak učím jíst vše, ale znát míru a osvobodit se od nezdravých mentálních, emočních a behaviorálních vzorců spojené s jídlem. Jídlo je odrazem našeho života a proto čím více chutí, tím více zážitků! Protože život je pestrý.

Pohyb

Pohyb je mým největším koníčkem, mou terapií. Nejraději běhám venku v přírodě, ale také ráda cestuji, tancuji, hraju tenis a prostě se ráda hýbu. Můj život je neustále v pohybu. Pohyb však nacházím i v pasivitě a proto miluji také pomalé procházky, spánek, cvičení jógy, masáže. Snažím se o rovnováhu mezi aktivitním a pasivním pohybem. Pohyb jsou pro mne také emoce, které hýbou naším životem. Pokud emoce potlačujeme, neventilujeme, zakazujeme si je, bráníme tak jejich přirozenému pohybu. A tato blokace se pak projevuje na fyzické úrovni v různých nemocech psychického i fyzického charakteru. Za své emoce se nestydím a ráda projevuji svůj pláč, smích, vztek, radost, vděčnost, protože emoce k životu patří. Proces změny je také pohyb a já věřím, že všechno má svůj čas a důvod, proto podporuji své klienty v důvěře a trpělivosti se sebou samými.

Příjem

K dosažení zdraví a spokojenosti je nezbytné přijímat – dostatek energie, živin a vitamínů z potravy, dostatek odpočinku i aktivity, dostatek péče, lásky a podpory, přijímat sám sebe takového jaký právě jsem. K udržení si zdraví je nezbytné udržovat rovnováhu mezi přijímáním a dáváním, ať už jde o jídlo a pohyb nebo mezilidské vztahy. Protože optimální váha je rovnováha mezi příjmem a výdejem energie, zdraví je rovnováha mezi pasivitou a aktivitou, spokojený život je rovnováha mezi přijímáním a dáváním. Podporuji své klienty také v přijímání odpovědnosti za svůj život a za svá rozhodnutí, aby se naučili věřit sami sobě a otevřeli se přijmout vše, co ke změně a spokojenosti potřebují. A také dát hranici tomu, co už nepotřebujeme a nechceme. Vždy se můžeme rozhodnout, co chceme přijmout a co odmítnout. A já obdivuji každého, kdo má odvahu změnit svůj život.

Proměnlivost

Jako žena jsem citlivá, empatická, milující, otevřená, pečující, veselá, společenská a vášnivá. A také občas pořádně protivná, nervní, náladová, hysterická, plačtivá, unavená, líná a smutná. Jako žena jsem také silná, cílevědomá, pracovitá, dynamická a sobecká. A také občas i klidná, uzavřená a samotářská. Tohle všechno jsem a neustále se to proměňuje. A je to v pořádku. Protože jsem ŽENA. A chci vás milé ženy a dívky podpořit, že je v pořádku být sama sebou, být ženou, kterou právě teď jste. Cesta k mému ženství byla hodně bolestivá a drsná, ale díky tomu, že jsem prošla temnotou deprese, strachů, nelásky, problémů s jídlem a nefunčkními vztahy, jsem se stala tím, kým jsem dnes a už bych za nic neměnila. Sama tak moc dobře vím, že slova o sebelásce a sebepříjetí se hezky poslouchají, ale v praxi je to pořádný kus práce na sobě, který vás čeká, pokud se rozhodnete změnit svůj život a vykročíte tak na cestu sama k sobě a ke svému zdroji lásky a přijetí. Ráda vás touhle cestou provedu, protože to prostě stojí za to, vy za to stojíte.