Vyzkoušejte tuhle úžasně krémovou zmrzlinu bez přidaného cukru a smetany jen ze dvou ingrediencí – banánů a arašídového másla.

Zmrzlina pro dobrou náladu

Na banánovou zmrzlinu vyberte zralejší banány, které necháme nejdříve zmrznout a pak jen rozmixujeme do požadované krémovité konzistence a spojíme s arašídovým máslem. Banány jsou zdrojem zdraví prospěšných látek, které nám dodávají energii, živiny a dobrou náladu. Obsahují draslík, vitamín B6, mangan a aminokyselinu tryptofan, která se v těle přeměňuje na serotonin, hormon dobré nálady. Arašídy zase podporují produkci hormonu acetylcholinu, který také pozitivně působí na nervovou soustavu.

Banánovo-arašídová zmrzlina

SUROVINY:
Banány zralejší cca 4 ks 480 g
Arašídové máslo 60 g

(arašídy pražené 20 g)

POSTUP:
Zralé banány oloupeme, nakrájíme na kolečka a dáme do plastové krabičky zamrazit alespoň na 4 hodiny, ideálně přes noc do mrazáku. Pro snadnější zpracování rozložíme kolečka banánů raději v menších vrstvách do misky, než všechny banány najednou. Zmrzlé banány po vyndání z mrazáku necháme chvíli povolit a pak jen rozmixujeme. Mixování nám zabere pár minut, dokud se vytvoří ta správná jemná krémová konzistence. Pak přidáme arašídové máslo a důkladně spojíme. Zmrzlinu pak dáme zpět do mrazáku na chvíli ztuhnout do požadované konzistence (ne však déle než hodinu, zmrzlina by zatuhla příliš). Při podávání můžeme posypat drcenými buráky nebo nastrouhanou hořkou čokoládou.

 

Foto: Martina Matičková

 

Certifikovaný recept na stránkách Vím, co jím.