fbpx

NUTRIČNÍ TERAPIE

JÍDLO JAKO LÉK

Hladověním nezhubnete a zdravá strava je pestrá, nikoli dietní! Zapomeňte na vše, co jste doposud slyšeli o dietách, hubnutí a zdravé výživě! Netrapte své tělo hladověním, přejídáním, nebo výběrem nekvalitní stravy, naučte se raději dostatečně, zdravě a chutně jíst! Už žádné zákazy, výčitky a pocity vlastní neschopnosti. Važte si svého těla a dopřejte mu jen to nejlepší! Odvděčí se vám optimální hmotností, zdravím a dobrou náladou.

Jako certifikovaný výživový poradce nabízím individuální konzultace, diagnostiku tělesného složení a sestavuji individuální výživové plány. V rámci nutriční terapie poskytuji konkrétní doporučení pouze pro Vás – Vaše tělo, zdravotní stav a životní styl. Vycházím z Vašich potřeb a přání, proto Vás nebudu nutit jíst nebo dělat něco, co je Vám nepříjemné. Nebojte se, že budete hladovět, či muset jíst jen dietní stravu. Respektuji Vaše chutě a zásadu pestré stravy, kde je povoleno vše, ale s rozumnou mírou. Společně rozebereme Vaše dosavadní způsoby stravování, Váš vztah k jídlu, najdeme příčinu potíží a konkrétní způsoby, jak dosáhnout Vašich cílů. Naučíte se správně a dostatečně jíst a cvičit. Nebudete držet žádnou dietu, ani jíst pouze “zdravé” potraviny. Dosáhnete své optimální hmotnosti a zdraví bez hladovění, úmorného cvičení a výživových doplňků.
Nutriční terapie je určena všem, kdo chtějí změnit své dosavadní stravování, ať již s cílem redukce nebo zvýšení hmotnosti, upravení postavy, sportovní či speciální výživy, nebo se jen chtějí cítit lépe a udělat něco pro své zdraví. Nutriční terapii doporučuji chronickým „dietářům“, kteří mají rozhozený metabolismus dietami a nevhodnou stravou. Dále těm co své tělo trápí hladověním, nebo přejídáním, příliš řeší svou hmotnost a jídlo a chtějí se naučit jíst dostatečně, zdravě a chutně. Věřím, že vhodnou stravou a pohybem lze léčit a předcházet mnoha onemocněním, proto uvítám i ty, kteří chtějí změnu jídelníčku ze zdravotních důvodů. Nutriční terapie je také vhodná pro těhotné, seniory, potravinové alergiky, vegetariány a vegany a všechny, kdo potřebují speciální úpravu jídelníčku. Nabízím také na přání úpravu jídelníčku podle ajurvédy – nejstaršího indického léčebného systému nebo pomoc při nákupu a výběru potravin.
Nejsem prodejcem žádných výživových doplňků ani „zázračných“ koktejlů či prášků. Pracuji pouze s čerstvými, běžně dostupnými potravinami. Už žádné diety, přejídání, výživové doplňky a jo-jo efekty, ale vyvážená a chutná strava, pohyb a zdravá mysl!

Proč nutriční terapie:

snižuje nadváhu a obezitu, stabilizuje optimální hmotnost

pomáhá léčit řadu nemocí, především těch chronických

nejedná se o dietu – nic nezakazuje, ani nepřikazuje, vše je vyvážené

léčí příčinu a ne příznaky nemoci

snižuje stres, emocionální napětí, úzkosti, deprese, nespavost

vyžaduje aktivní účast člověka na svém životě, učí ho být zodpovědnější a vnímavější ke svému tělu a zdraví

zvyšuje životní energii a snižuje únavu a vyčerpání

zlepšuje psychiku, dobrou náladu a mentální činnost

působí preventivně, zvyšuje imunitní systém a metabolismus

Cvičení – pohyb osvobozuje

K úspěšné optimalizaci hmotnosti a zdravému životnímu stylu patří nejen chutná a vyvážená strava, ale i pravidelné cvičení! Tuky se sami od sebe nespálí a svalová hmota sama nevybuduje! 🙂 Naučte se cvičit podle svých možností, nálady, potřeb a objevte sílu pohybu! Vy sami jste si vlastním limitem!

Nabízím i sportovní konzultace a soukromé lekce cvičení (jóga, posilování, zdravotní cvičení). Cvičební individuální plán je i součástí výživového plánu.

Soukromé lekce cvičení

Nevíte si rady, jak správně cvičit? Jak nejúčinněji formovat svou postavu? Ráda Vám ukážu efektivní cviky podle Vašich potřeb a zdravotního stavu.

Jógová terapie

Nevíte si rady, jak správně cvičit? Jak nejúčinněji formovat svou postavu? Ráda Vám ukážu efektivní cviky podle Vašich potřeb a zdravotního stavu.Jógová terapie vychází z jógy a indického léčebného systému ajurvédy. Tato terapie je vhodná pro každého, kdo chce uvést své tělo i duši do stavu rovnováhy, zbavit se chronických potíží, onemocnění, psychických bloků a negativního myšlení. Techniky jógové terapie zahrnují protahovací, posilovací, dechová, meditační a relaxační cvičení, úpravu stravy podle ajurvédy, terapeutické konzultace k danému tématu a životní situaci klienta. Záleží na Vás, co Vám vyhovuje a čemu se chcete věnovat. Během cvičení se praktikují asány (tělesná pozice v józe) na konkrétní zdravotní potíže, posilující asány na zpevnění těla, asány na harmonizaci jednotlivých čaker (energetická centra) a další jógové cvičení podle cílů klienta. Jógová terapie pomáhá v léčbě chronických potíží – obezita, bolesti zad, bolesti hlavy, pohybové a kloubní potíže, osteoporóza, tuhnutí kloubů, bronchitida a dýchací potíže, poruchy trávení (zácpa, nadýmání, hemeroidy, záněty, pálení žáhy), psychické potíže – deprese, úzkosti, nespavost.

MAPA

KONTAKT

Mgr. Zuzana Douchová

zuzana.douchova@gmail.com

+420 606 961 803

Terapeutické centrum My Life Studio

Pelléova 7

Praha 6

www.mylifestudio.cz

Facebook

Rolovat nahoru