V prosincové KONDICI mám rozhovor na téma stresu a tentokrát se zaměřuji na emoční a mentální stres, který je nejčastější a nejrizikovější.  

Celý článek s rozhovorem najdete ZDE

 

 

Cukety a lilky mají sezonu od června do září a jejich využití v kuchyni je tak různorodé, že by jejich sezona mohla být klidně celý rok. Můžete si cuketu či lilek vypěstovat na zahrádce, dostat od kolegů v práci, kamarádů na chalupě či si ji koupit na trhu nebo v supermarketu. Jaké máme tipy na odlehčení jídelníčku touto zajímavou zeleninou?

Děkuji paní redaktorce Romaně Volgemutové za skvělý rozhovor o mé práci, o tom jak naše psychika souvisí s tím, co jíme, proč je hlad nepřítelem hubnutí a mnoho dalšího najdete v odkazu na článek zde.

 

 

Zaměstnanci v ČR se podle průzkumu společnosti Sodexo Benefity v přístupu k zaměstnání výrazně liší, nejdůležitější motivací k práci však zůstává finanční zabezpečení (59 %). Třetině lidí dává jejich práce především pocit jistoty, zároveň ale většinu lidí práce baví (55 %). Nejvíce zábavná přijde obyvatelům Jihočeského kraje, nejméně pak lidem z Pardubického kraje.


Článek publikován zde: www.novinky.cz/kariera/469204-prace-bavi-pres-polovinu-lidi

 

S Pavlem Hrabicou pro noviny Metro jsme si povídali na téma hubnutí a psychiky.

Celý rozhovor najdete zde.

Z průzkumu mě překvapil výsledek, tipovala bych daleko více! V článku se vyjadřuji k tématu dlouhodobého stresu, jak se nejčastěji projevuje a jak ho zdravě ventilovat.

 

 

 

 

 

 

 

 

V lednové DIETĚ je rozhovor se mnou a mojí úžasnou úspěšnou klientkou Pavlínou, které tímto moc děkuji! Že měla tu odvahu sdílet svůj příběh a témata, která k hubnutí patří. Více zde

Zatímco pro pekaře je lepek zlatem, pro celiatiky zabijákem. Bezlepková dieta často navýší rozpočet na stravování až o několik tisíce korun. Lepek je takzvaně potencionálním alergenem, u části populace může vyvolávat zdravotní obtíže. Tzv. netradiční mouky mohou dodat běžnému pečivu nový chuťový rozměr, často mohou být i bezlepkové. Dodávají vitamíny, minerální látky a vlákninu.

https://www.vimcojim.cz/magazin/clanky/o-vyzive/Zdrava-mouka-chutna-lip.-Jake-muzete-vyzkouset__s10010x10118.html