Každá máme své proč chceme zhubnout:

 • Líbit se víc sama sobě. Být se sebou KONEČNĚ spokojená. Aspoň trošku. Nebo třeba i přestat nesnášet své tělo.
 • Možná chcete, aby se za vámi zase otáčel váš manžel nebo muži obecně. Nebo abyste se prostě cítila hezky žensky a přitažlivě.
 • Třeba je to kvůli těm oblíbeným džínům nebo šatům, které po dětech nebo nějakém emočně náročném období už nedopnete. Kolik takových kousků ve skříni na vás čeká?
 • Nebo se chcete cítit zdravější, mít více energie, být vzorem pro své děti, vnoučata, …
 • Nebo chcete konečně už vystoupit z toho dlouholetého kolotoče diet a přibírání, nadějných začátků a neúspěšných konců, prostě to konečně už dokázat.

Ať už je vaše proč jakékoliv, chci, abyste věděla, že to můžete mít, že se můžete cítit tak, jak si přejete. 

Ale pro nás ženy cesta k vysněné postavě nevede přes výkonové (mužské) ZATNOUT ZUBY, MAKAT a ODPÍRAT SI.

Umíme to skvěle, to ne že ne.

Ale…

Ruku na srdce, kolikrát jste už takhle zhubla, jen aby se váha během pár týdnů/měsíců zase vrátila zpátky? Takových příběhů znám stovky a tisíce. 

Začínají všechny podobně takto:

Držela jsem tuhle dietu / nejedla jsem cukry / pečivo / tuky / jedla jsem naposledy v 17.00 / držela jsem přerušovaný půst / pila jsem jen zeleninové šťávy / počítala si kalorie / … 

A je to vlastně skoro jako v pohádce:

Krásně jsem to dodržovala X týdnů / měsíců a kila šla krásně dolů a cítila jsem se skvěle …

A pak přijde to ale…

…akorát před menstruací mě popadaly takové záchvaty žravosti, že jsem jen jedla a jedla, tláskala páté přes deváté a pak měla šílené výčitky, že jsem neudržela své chutě na uzdě...

… akorát jsem pak začala být neustále taková podrážděná, bez energie, možná také hladová, že jsem byla protivná i sama sobě.  

… akorát jsem pořád přemýšlela o jídle a řešila, co budu jíst, co můžu, co už je moc, kolik to má kalorií, jak to udělám, až půjdu na večeři s kámoškou, prostě jsem pořád řešila jen to jídlo a bylo to vyčerpávající... 

Až to nakonec končí také skoro stejně:

Tak jsem se na to vykašlala a přibrala všechno zpátky. A opět jako na začátku úplně zoufalá a v beznaději, že hubnout mi nejde a tak jak jsem, nejsem spokojená. Naštvaná na sebe, že něco tak jednoduché nedokážu. 

V takovém stavu, s podobnými zkušenostmi za mnou přichází většina mých klientek.

A vždy je uklidňuji stejnou větou, kterou chci uklidnit i vás, jestli podobný příběh znáte i vy.

Ženy hubnou jinak, než muži.

Jsme prostě jiné!

Máme hormony, emoce, menstruaci, milujeme čokoládu a George Clooneyho, nebaví nás chytat ryby a ani čůrat ve stoje nám moc nejde…

Tak proč si myslíme, že by nám mělo jít hubnout stejně jako mužům?

Zatnout zuby, dřít, překonávat se, držet stále stejný režim a zakázat si všechny dobroty, které máme tak rády (a kterým stejně při slabé chvilce neodoláme a jen si to pak vyčítáme)… 

Tohle vám ale doporučí většina odborníků. "Držte se tohohle jídelníčku, tohohle výživového směru, takhle jezte a makejte na sobě! Vždyť je to přeci tak jednoduché!"

Jenže kolik diet, kolik výživových směrů, kolik jídelníčků zohledňuje to, že máte třeba díky ženským hormonům proměnlivou psychiku, motivaci i chutě?

Že vám extrémy nesvědčí a hrozí vám poškození psychiky a zdraví? 

Že vám jako ženě přirozeně kolísá váhá během měsíce i v rozpětí několika kilo a je úplný nesmysl vážit se každý den? Že možná trpíte emočním jedením a proto se vám nedaří udržet chutě na uzdě? 

Ženy, se kterými pracuji nejčastěji, jsou právě díky tomu vyčerpané neustálým pocitem selhávání, připadají si neschopné, bezradné … a přitom chyba není vůbec v nich, ale v systému, který od začátku nemohly zvládnout — protože nejsou chlapi!

Kdo vlastně jsem? 

Jmenuji se Zuzana Červenková Douchová a jsem psycholožka, terapeutka a nutriční poradkyně. Už přes 10 let pomáhám ženám žít spokojenější a zdravější život, specializuji se na psychologii výživy - propojení naší psychiky a jídla - péči o tělo i duši. 

Zaměřuji se na léčbu nadváhy a obezity, poruch příjmu potravy, emočního přejídání, psychických a vztahových problémů. 

Mám svou soukromou praxi, přednáším, jsem odborným garantem iniciativy Vím, co jím, píšu články a objevuji se pravidelně v médiích. Můžete mě znát z:

Základní rozdíly v přístupu k hubnutí mezi muži a ženami jsem shrnula do své nové knihy Láskyplné hubnutí.

Láskyplné hubnutí není jen další knížka o nějaké dietě nebo zdravém životním stylu, kterou přečtete a necháte zapadat prachem v knihovně.

Je to kniha od ženy pro ženy, od psycholožky a nutriční poradkyně a v tom je naprosto unikátní. 

Nejsem samozřejmě jediná žena, která kdy napsala knihu o hubnutí, ale ještě v žádné knize jsem nečetla o tom, že je rozdíl mezi ženami a muži v hubnutí a jak má naše psychika při hubnutí naprosto zásadní vliv! A tak jsem ji napsala.

Celá kniha je vlastně takový psychologický a výživový průvodce hubnutím a zdravým životním stylem pro ženy. 

Je plná míst, kde se vás i na něco ptám, můžete si do knihy psát poznámky a trochu i přemýšlet o sobě a o tom, jak to máte a jak to chcete. A věřím, že společně najdeme cestu, jak tam dojít tím nejjednodušším způsobem!

Co v knize všechno najdete:

 • Vysvětlím vám, jak mužské a ženské tělo a psychika fungují jinak, proč díky těmto odlišnostem dlouhodobě většině žen nefunguje výkonový přístup k hubnutí a jak díky tomu přestat selhávat a naopak využít naše ženské dary k tomu, abyste získala postavu, po které toužíte. (str. 11)
 • Nejoblíbenější kapitolou je ta o psychologii hubnutí, kde shrnuji vše o emočním jedení, sebelásce, jak zvládat krize při hubnutí a jak uzdravit svůj vztah k jídlu tím, že uzdravíme svůj vztah sama k sobě a svému tělu. (str. 157)
 • Ukážu vám také zásadní „psychologický trik“, který způsobí, že i bez toho, aniž byste radikálně měnila svůj jídelníček, začnete shazovat kila — a naopak, pokud ho neznáte a neuplatňujete, často ani brutální omezení jídelníčku a nejpřísnější cvičební režim nepřinesou výsledky. Tisíce mých klientek už díky mé metodě zhubly — a na začátku stál právě tenhle „psychologický trik“. (str. 47)
 • Zbavíte se nejistot, pochybností a strachu, co jíst, co „můžete a co ne“… protože se mnou můžete všechno! Nevěřím na zakázané a povolené potraviny, na diety ani jiné extrémní stravovací styly a metody. Jsem zastáncem zdravého rozumu a rovnováhy jak v životě tak i v jídle. Proto v knize dostanete i návod, jak si poskládat vyvážený jídelníček podle jednoduchých principů, které můžete začít ihned praktikovat. (str. 81)
 • Přesvědčím vás, že hubnutí není o hladovění a o tom "jíst míň a jen to zdravé". Většina mých klientek je překvapená tím, že když hubnou se mnou, jí často i víc, než předtím a přitom jdou kila krásně dolů… Když jste totiž vyhladovělá, tělo přepne do režimu přežití a začne dělat zásoby (=tuky!) i z minima potravy, které přijímáte. (str. 69)
 • Představím vám pilíře mojí metody PoKoRePo, která vám zajistí úspěšné dosáhnutí vašich cílů a pomůže netlačit na sebe a nenutit se do něčeho co se vám nechce, protože takový přístup vyvolává dlouhodobě jen odpor, který znamená, že když přijde nějaké náročnější období, jste unavená z práce, z dětí, „máte nervy“,… tak další nucení se do něčeho je to poslední, co chcete a potřebujete. (str. 215)
 • V knize se potkáte se třemi typy žen z mé ordinace, jejichž příběhy se nejspíš prolnou i s tím vaším a získáte díky nim návod, jak s určitými tématy pracovat a na co se primárně zaměřit. Tato moje typologie hubnutí vám také ukáže na skryté psychologické příčiny kil navíc a jak se jim vyvarovat. (str. 27)
 • Těšit se můžete i na výborné a jednoduché recepty s krásnými fotkami, po kterých se vám budou sbíhat sliny a zároveň se nemusíte bát, že je nesmíte jíst. Mám ráda jednoduchost a i v tomhle duchu vařím. V knize najdete samozřejmě i inspiraci na zdravé mlsání a různé sladké dobrůtky, které můžete mlsat bez výčitek. (str. 129)

Ukázky z knihy

349,- Kč

+ poštovné a balné

"Boj s váhou můžete vyhrát jedině tehdy, když přestanete bojovat sama se sebou". 

Pokud máte pocit, že už jste vyzkoušela všechno možné, při slově hubnutí vám začíná být mdlo a jste už z toho všeho unavená, je ten správný čas na moji knihu. 

Sama jsem s váhou léta bojovala a až když jsem místo boje začala praktikovat zdravý rozum a sebelásku a všechno to o čem v knize píšu, získala jsem svou vytouženou postavu a zdraví. 

Vydejte se se mnou na cestu k vysněné postavě a zdraví také, ale tentokrát jinak — láskyplně a žensky.

 

Jakmile stisknete tlačítko a vyplníte objednávku, náš systém vaši platbu zpracuje a knížku vám do druhého dne odesíláme kurýrem k vám domů.

🎁 Dárek pro vás 🎁

Než vám kniha Láskyplné hubnutí přijde, mám pro vás na zpříjemnění čekání zdarma moji ekuchařku Čokomlsky od Zuzky s 30 mými nejoblíbenějšími čokoládovými fit recepty.

Můžete si ji stáhnout hned po zaplacení objednávky a ještě dnes si pochutnat na čokoládovém dortíku nebo na sušenkách. Nejlepší na nich je to (kromě toho, že jsou z čokolády), že i když jsou to mňamky, můžete je mlsat, i když hubnete!