Služby

 • Nutriční terapie - Jídlo jako lék

  Jako certifikovaný výživový poradce nabízím individuální konzultace, diagnostiku tělesného složení a sestavuji individuální výživové plány, které poskytují konkrétní doporučení pouze pro Vás - Vaše tělo, zdravotní stav a životní styl. Vycházím z Vašich potřeb a přání, proto Vás nebudu nutit jíst nebo dělat něco, co je Vám nepříjemné. Nebojte se, že budete hladovět, či muset jíst jen dietní stravu. Respektuji Vaše chutě a zásadu pestré stravy, kde je povoleno vše, ale s rozumnou mírou. Společně rozebereme Vaše dosavadní způsoby stravování, Váš vztah k jídlu, najdeme příčinu potíží a konkrétní způsoby, jak dosáhnout Vašich cílů.

  Naučíte se správně a dostatečně jíst a cvičit. Nebudete držet žádnou dietu, ani jíst pouze "zdravé" potraviny. Dosáhnete své optimální hmotnosti a zdraví bez hladovění, úmorného cvičení a výživových doplňků. Zjistíte, co opravdu potřebujete!

  Nutriční terapie je určena všem, kdo chtějí změnit své dosavadní stravování, a již s cílem redukce nebo zvýšení hmotnosti, upravení postavy, sportovní výživy, nebo se jen chtějí cítit lépe a udělat něco pro své zdraví. Nutriční terapii doporučuji chronickým „dietářům“, kteří mají rozhozený metabolismus dietami a nevhodnou stravou. Dále těm co své tělo trápí hladověním, nebo přejídáním, příliš řeší svou hmotnost a jídlo a chtějí se naučit jíst dostatečně, zdravě a chutně. Věřím, že vhodnou stravou a pohybem lze léčit a předcházet mnoha onemocněním, proto uvítám i ty, kteří chtějí změnu jídelníčku ze zdravotních důvodů. Nutriční terapie je také vhodná pro těhotné, seniory, potravinové alergiky, vegetariány a vegany a všechny, kdo potřebují speciální úpravu jídelníčku. Nabízím také na přání úpravu jídelníčku podle ajurvédy – nejstaršího indického léčebného systému nebo pomoc při nákupu a výběru potravin.

  Nejsem prodejcem žádných výživových doplňků ani „zázračných“ koktejlů či prášků. Pracuji pouze s čerstvými, běžně dostupnými potravinami a kořením. Už žádné diety, přejídání, výživové doplňky a jo-jo efekty, hubneme vyváženou stravou, pohybem a zdravou myslí!


  Nutriční terapie
  • snižuje nadváhu a obezitu
  • stabilizuje optimální hmotnost
  • pomáhá léčit řadu nemocí, především těch chronických
  • léčí příčinu a ne příznaky nemoci
  • nejedná se o dietu – nic nezakazuje, ani nepřikazuje, vše je vyvážené
  • snižuje stres, emocionální napětí, úzkosti, deprese, nespavost
  • zvyšuje životní energie, bojuje proti únavě a vyčerpání
  • zlepšuje psychiku, dobrou náladu a mentální činnost
  • působí preventivně, zvyšuje imunitní systém a metabolismus
  • vyžaduje aktivní účast člověka na svém životě, učí ho být zodpovědnější a vnímavější ke svému tělu a zdraví
  Cvičení - Pohyb osvobozuje

  K úspěšné optimalizaci hmotnosti a zdravému životnímu stylu patří nejen chutná a vyvážená strava, ale i pravidelné cvičení! Tuky se sami od sebe nespálí a svalová hmota sama nevybuduje! Naučte se cvičit podle svých možností, nálady, potřeb a objevte sílu pohybu! Vy sami jste si vlastním limitem!

  Nabízím i sportovní konzultace a soukromé lekce cvičení (jóga, posilování, zdravotní cvičení). Cvičební individuální plán je i součástí výživového plánu.

  Soukromé lekce cvičení

  Nevíte si rady, jak správně cvičit? Jak nejúčinněji formovat svou postavu? Ráda Vám ukážu efektivní cviky podle Vašich potřeb a zdravotního stavu.

  Jógová terapie

  Jógová terapie vychází z jógy a indického léčebného systému ajurvédy. Tato terapie je vhodná pro každého, kdo chce uvést své tělo i duši do stavu rovnováhy, zbavit se chronických potíží, onemocnění, psychických bloků a negativního myšlení. Techniky jógové terapie zahrnují protahovací, posilovací, dechová, meditační a relaxační cvičení, úpravu stravy podle ajurvédy, terapeutické konzultace k danému tématu a životní situaci klienta. Záleží na Vás, co Vám vyhovuje a čemu se chcete věnovat. Během cvičení se praktikují asány (tělesná pozice v józe) na konkrétní zdravotní potíže, posilující asány na zpevnění těla, asány na harmonizaci jednotlivých čaker (energetická centra) a další jógové cvičení podle cílů klienta. Jógová terapie pomáhá v léčbě chronických potíží – obezita, bolesti zad, bolesti hlavy, pohybové a kloubní potíže, osteoporóza, tuhnutí kloubů, bronchitida a dýchací potíže, poruchy trávení (zácpa, nadýmání, hemeroidy, záněty, pálení žáhy), psychické potíže – deprese, úzkosti, nespavost.

 • Výživový plán - Jíte a hubnete

  Výživový plán Vám nabízí konkrétní řešení! Dozvíte se kolik přesně čeho jíst (velikost Vaší porce), co jíst (konkrétní potraviny, značky potravin), jak jídlo upravit (recepty) a kdy jíst a cvičit (výživový a cvičební plán). Dále se dozvíte, co jste doposud dělali nevhodně (analýza Vašeho současného jídelníčku) a proč se Vám nepodařilo zatím to, co jste chtěli. Také se dozvíte, jak Vaše tělo funguje při nadbytku či nedostatku konkrétních živin a energie a jak by měl vypadat Váš optimální příjem.

  Každý člověk má jiné chutě, jiné vlastnosti a konstituci, jiný životní režim, proto každý potřebuje svůj konkrétní návod na stravování. Váš výživový plán bude vycházet pouze z Vašich přání, chutí a nastavení. Výživový plán nedává obecná doporučení - to, co vyhovuje jednomu, může druhému škodit. Proto Vám sestavím plán na míru s cílem, který si spolu určíme. Zhubnout či přibrat, zlepšit zdravotní stav, léčit chronické nemoci, budovat svalovou hmotu, posílit imunitu, detoxikovat organismus, apod. Vše je konkrétní, individuálně řešené pouze pro vás a nelze aplikovat na jiné osoby.

  Už nemusíte počítat kalorie ani tuky, vše spočítám za Vás (Váš optimální příjem energie a živin) a Vy jen budete dodržovat předepsané množství a vybírat z jídel, které jsou v plánu již zkombinované tak, aby splňovaly veškeré optimální hodnoty.

  Nejedná se o dietu ani žádná jiná omezení, výživový plán je návodem, jak se stravovat trvale a můžete se kdykoli k němu vrátit a začít znovu!

  Na vstupní konzultaci důkladně probereme Váš současný stav, návyky a dosavadní jídelníček a Vaše přání a cíle. Dále si Vás zvážím na speciálním bioimpedančním přístroji Tanita, který zjistí Vaše složení těla (tělesný tuk, svaly, voda, kostní hmota, bazální metabolismus, apod). Na Vaše přání můžeme udělat i test kyselosti organismu. Veškeré tyto analýzy Vám budou podrobně vysvětleny následně ve výživovém plánu.

  Výživový plán obsahuje:
  • Vstupní konzultaci
  • Analýzu tělesného složení a zdravotního stavu (aktuální stav, genetické predispozice, možná zdravotní rizika)
  • Podrobnou analýzu současného jídelníčku (zjištění příčin potíží, současný příjem energie, tekutin a živin - bílkoviny, sacharidy, tuky, vláknina a dle potřeby vitamíny a minerály)
  • Vytvoření komplexního individuálního plánu (výživa a pohyb)
  • Podrobný jídelníček s konkrétními porcemi a optimálním příjmem energie a živin
  • Recepty, návody na nakupování potravin a praktické rady k zavedení změn
  • Doporučení konkrétní pohybové aktivity a vhodné tepové frekvence
  • Poradenský servis po dobu 3 měsíců (email, telefon)
 • Antistresový koučink - Tělo o nás prozradí více než slova

  Antistresový koučink je speciálně určený těm, kteří jsou pod dlouhodobým či akutním stresem. Mezi nejčastější příznaky a následky stresu patří únava, psychické i fyzické vyčerpání, nespavost, deprese, emoční jedení, syndrom vyhoření, psychosomatické potíže, nezdravý životní styl, sexuální a menstruační potíže, poruchy koncentrace, paměti, komunikační problémy, apod. U každého se stres projevuje jinak a v jiné míře, vzniká z různých důvodů a potřebuje tak i individuální pomoc a péči. Nabízím proto individuální koučink speciálně zaměřený na prevenci a snížení stresu v osobním, rodinném i pracovním životě, kde nejčastěji stres zažíváme.

  Pracuji s unikátní metodou somatického koučinku, která vnímá klienta komplexně, psychosomaticky. Klasický koučink pracuje pouze na racionální úrovni pomocí slov, zatímco somatický koučink využívá všechny dostupné klientovy zdroje – i na úrovni těla a emocí. Celostní přístup somatické koučinku je efektivnější, protože pracuje s klientovým přirozeným vnitřním i vnějším potenciálem.

  Koučování je technika podpory lidí v jejich osobním růstu a při uskutečňování změn v různých aspektech života. Jako kouč pracuji s klientem na jeho přáních, cílech v jeho osobním či profesním životě a podporuji klienta v jejich naplnění. Díky technikám somatického koučování nabízím klientovi netradiční úhly pohledu, kontakt s vlastním potenciálem a společně odstraňujeme překážky, které doposud bránily klientovi v dosažení jeho přání, cílech či změně.

  Somatický koučink pracuje s klientovým přirozeným zdrojem na intelektuální, emocionální a fyzické úrovni. Tato speciální práce s tělem, chováním, myšlením a pocity vede k významným změnám v osobním i profesním životě.

  Antistresový koučink poskytuji individuálně nejen ve své soukromé praxi, ale i jako firemní individuální či skupinový koučink.

 • Psychologické konzultace - čistota duše

  V rámci komplexní terapie jsou psychologické konzultace zaměřeny na podporu při řešení osobních, vztahových, komunikačních problémů a obtížných životních situacích. Pomáhám klientovi s orientací v jeho pocitech, myšlenkách a postojích a v hledání vlastního zdroje řešení a podpory v jeho životě. Podporuji klienta v jeho osobním rozvoji a schopnosti se s problémy vyrovnat a překonávat životní krize.

  Pracuji s tématy, které provázejí nejen potíže s jídlem a hmotností – nízké sebevědomí, negativní vnímání vlastního těla, úzkosti, strach z odmítnutí, ztráty kontroly, obsesivní myšlenky, nezdravé vzorce chování a myšlení, nefungující vztahy, závislosti, deprese, perfekcionismus, potlačování emocí, traumata a životní krize.

  Psychologické konzultace doporučuji klientům, kteří se přejídají, hladoví, příliš se zabývají svou postavou a hmotností a těm, kteří řeší své emocionální problémy, smutky a nálady jídlem. Problémy s jídlem a hmotností mohou způsobit nejen zdravotní komplikace, ale také psychické, emocionální a vztahové problémy. Někdy je nutné hledat za problémy s jídlem hlubší potíže, bloky, potlačené emoce, spouštěče a naučit se odlišovat fyzický hlad od hladu emocionálního. Při úpravě hmotnosti je důležitá i změna mentálních a emočních návyků, vzorců chování a komunikačních dovedností.

  Výživa a psychika spolu souvisí – vytvořením zdravého postoje k sobě samému a ke svému životu si vytváříme zdravý postoj k jídlu a naopak.

 • ANTISTRESOVÁ FIREMNÍ PÉČE - Spokojenost je o tom, jak být a ne co dělat

  Věřím, že životní spokojenost je nejdůležitějším faktorem ovlivňující naše zdraví, mezilidské vztahy i pracovní výkonnosti. Proto nabízím komplexní antistresový program, který je zaměřený na psychologickou podporu zaměstnanců a firemního prostředí.

  V rámci programu zajištuji:
  • Antistresové koučování individuální a skupinové
  • Antistresové půlhodinky (relaxační terapeutické techniky do 30 min, skupinové cvičení)
  • Přednášky a workshopy (Psychosomatika stresu aneb tělo řekne víc než slova, Stresová typologie aneb poznej svého stresora, Antistresová komunikace aneb naučte se říkat NE, Antistresový životní styl aneb jak jíst, cvičit a odpočívat a další)
  • Antistresová jóga (skupinové cvičení speciálně zaměřené na zvýšení klidu a uvolnění stresu)
  • Video kurz První pomoc aneb jak se z toho nezbláznit (psychologie stresu, 10-ti dílný video kurz zaměřený na prevenci a léčbu stresu a zvýšení životní spokojenosti)

  Pro více informací mne kontaktujte na mail či telefonicky